Magento Commerce Cloud – dlaczego warto je wybrać?

14.12.2020 Angelika Siczek
dwóch programistów w serwerowni - Magento Commerce Cloud

Od lat zajmujemy się wdrażaniem platform e-Commerce dla biznesów naszych klientów. W ten sposób pomagamy im rozwinąć skrzydła i usprawnić działanie całej firmy. Wybór odpowiedniego oprogramowania to podstawa w efektywnym prowadzeniu sprzedaży. Jest to istotna kwestia zarówno z perspektywy sprzedawcy, jak i klienta. Szybkie działanie sklepu, możliwość wielopoziomowego przeglądania produktów (zdolność klienta do zapoznania się z ofertą sklepu poprzez wiele kanałów sprzedaży), dodawania ich do listy ulubionych i wiele innych aspektów wpływa na decyzje zakupowe klientów. To właśnie na ich podstawie decydują się na wybór danego sklepu online. Dlatego właśnie każda witryna powinna być stabilna i wydajna. To w końcu ona reprezentuje Twoją markę. Można więc śmiało powiedzieć, że podjęcie decyzji o wyborze platformy hostingowej to najważniejszy krok i kluczowy element prowadzenia Twojego biznesu. Dlatego też powinieneś rozważyć wybranie Magento Commerce Cloud. 

Czym jest Magento Commerce Cloud?

Swoją pracę opieramy na rozwiązaniach Magento. To właśnie ten dostawca usług IT wprowadził potężne rozwiązanie, jakim jest Magento Commerce Cloud. Czym ono się charakteryzuje? Obejmuje wszystkie funkcje Magento Commerce, infrastrukturę hostingową i dodatkowe usługi w celu ulepszenia i utrzymania strony internetowej. Co więcej, Magento zadbało o różne rodzaje odbiorców. Oferuje więc rozwiązania dla odmiennych rozmiarów działalności – plan dla początkujących sprzedawców i dla zaawansowanych profesjonalistów. Każdy z nich obejmuje architekturę jako zestaw konfiguracji oraz usługi. Gwarantują one możliwość tworzenia, rozszerzania, testowania i utrzymywania stron internetowych o różnym stopniu ich złożoności.

Zalety Magento Commerce Cloud

Poznaj 5 największych zalet Magento Commerce Cloud, które są niepodważalnym dowodem na to, że warto postawić na takie rozwiązanie w swojej działalności e-Commerce! 

Hosting zarządzany przez AWS oraz automatyczne skalowanie

Pojawienie się możliwości postawienia całej infrastruktury serwisu w środowisku AWS to zdecydowanie kolejny poziom rozwiązań hostingowych. Swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim temu, że zapewnia szerokie możliwości skalowania zasobów w zależności od oczekiwanego obciążenia strony. Nie ma więc potrzeby przeprowadzania migracji witryny internetowej na silniejsze serwery, nawet jeśli Twój biznes się rozwija szybko i intensywnie. Za pośrednictwem Magento Commerce Cloud skontaktujesz się z menadżerem wsparcia i zaplanujesz automatyczne skalowanie w danym okresie wraz z niezbędnymi do tego przygotowaniami. Możesz skorzystać z tego, np. w szczycie Twojego sezonu sprzedaży, podczas wprowadzania nowego produktu, w okolicach świąt i okresowych wyprzedaży, czyli w każdym momencie, w którym przewidujesz duże obciążenia serwera. 

Funkcje Magento Commerce dostępne natychmiast po zakupie oprogramowania

W tym miejscu należy podkreślić, że inwestując w rozwiązanie hostingowe, otrzymujesz oprogramowanie ze wszystkimi dodatkowymi funkcjami Magento Commerce w jednym pakiecie. Nie musisz więc dokupować żadnych dodatkowych rozszerzeń. Magento Commerce Cloud zawiera  wszystkie funkcje Magento Commerce (dawniej znanego jako Enterprise Edition). Dodatkowo, uwzględnia również dostawcę hostingu oraz obsługę klienta w zakresie całej infrastruktury. 

Wsparcie i pomoc ekspertów Magento 

Należy zaznaczyć, że eksperci Magento całodobowo wspierają nie tylko stronę internetową, ale także środowisko hostingowe. To właśnie w zdecydowany sposób upraszcza utrzymanie systemu. Sprawia także, że infrastruktura Magento Cloud jest zawsze kompatybilna ze wszystkimi wypuszczanymi na rynek najnowszymi wersjami Magento Commerce.

serwery magento commerce cloud

Dodatkowe usługi, które otrzymujesz tuż po zakupie Magento Commerce Cloud

Istotną zaletą rozwiązania jest to, że Magento Commerce Cloud obejmuje dodatkowe usługi do monitorowania szybkości i wydajności Twojej witryny. Należy do nich:

Fastly – to ulepszona sieć dostarczania treści (CDN), która zapewnia obecność wielu dodatkowych funkcji, w tym: pamięci podręcznej dla całej strony, zapory aplikacji internetowych i wiele innych przydatnych opcji. 

New Relic – jest to usługa pozwalająca na monitorowanie wydajności, dzięki której administratorzy mogą przeglądać szczegółowe statystyki wszystkich procesów systemowych, odbywających się w serwisie. 

Możliwość obsługi wielu środowisk

Decydując się na Magento Commerce Cloud, nie musisz płacić za dodatkowe środowiska przejściowe lub programistyczne. Zyskujesz środowisko przejściowe identyczne z produkcyjnym od razu po rozpoczęciu korzystania z rozwiązania. Ponadto, dodatkowe środowiska programistyczne (integracyjne) mogą być tworzone ad hoc do różnych celów testowych bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki temu w szybki i prosty sposób możesz poprawiać, ulepszać, testować, a następnie wdrażać zmiany w dowolnie wybranym środowisku i bez wpływu na doświadczenia Twoich klientów. Należy również podkreślić, że firma Magento pracuje nad ulepszeniem obsługi PWA dla Commerce Cloud, co również jest dobrym znakiem na przyszłość.

Jak widzisz, zalet i korzyści płynących z posiadania strony internetowej w Magento Commerce Cloud jest wiele. To z pewnością zrównoważone rozwiązanie dla wszystkich właścicieli witryn, którzy chcą mieć pod kontrolą przynajmniej pewną część panelu administracyjnego bez poświęcania dużej ilości czasu na zarządzanie infrastrukturą strony. Wybierając rozwiązania Magento Commerce Cloud, inwestujesz w przyszłość. To właśnie hosting jest jednym z najbardziej prężnie rozwijających się gałęzi rozwiązań IT

Masz więcej pytań, dotyczących omawianego rozwiązania? Skontaktuj się z nami!

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: