ul. Strzegomska 2-4
53-611 Wrocław
NIP 8992786490
KRS 0000608120
REGON 363987723
Global4Net Sp. z o. o.
+48 71 358 41 00
© 2009 – Global4Net. All Rights Reserved.
Najpopularniejsze rozwiązania, z których korzystają programiści, użytkownicy, właściciele e-sklepów regularnie i konsekwentnie są modyfikowane i ulepszane. Zmiany nie omijają języka PHP oraz platformy Magento.
PHP 8.1 jest już następną aktualizacją w szeroko stosowanym języku dynamicznej budowy stron oraz aplikacji. Pojawiły się sensowne udogodnienia, poprawiona została wydajność, dodano też wiele nowych funkcji.
Końcówka maja 2022 r. przyniosła także aktualizacje w platformie Magento w wersji open source. Magento Open Source 2.4.4 wprowadza obsługę PHP 8.1. Wszystkie biblioteki zostały zaktualizowane pod kątem zgodności z PHP 8.1. Core Composer i biblioteki innych firm również zostały zaktualizowane do najnowszych wersji zgodnych z PHP 8.1. Ta wersja zapewnia również wsparcie dla OpenSearch 1.2.
Za najistotniejszą zmianę, której szczególnie oczekiwano należy uznać uruchomienie wsparcia dla PHP 8.1. Nowa wersja PHP to nowe funkcje i ulepszenia wydajności. Co jeszcze warto szczególnie wyróżnić:
Magento w nowej odsłonie wspiera nie tylko technologie PHP 8.1, ale także inne, które dzisiaj są już w zasadzie standardem – Elasticsearch 7.16 oraz OpenSearch 1.2. To drugie rozwiązanie stało się już wyszukiwarką domyślną dla wdrożeń stosowanych w Magento, które są hostowane w chmurze. Warto też odnotować, że wspomniana już biblioteka JQuery podniesiona została do wersji 3.6.
Docenić należy także wszelkie ulepszenia, które poprawiają bezpieczeństwo. Wprawdzie poprawka jest tylko jedna, to zebrała się spora grupa ulepszeń:
W podstawowym kodzie Magento Open Source 2.4.4 naprawiono setki błędów, które objęły m.in. instalację, aktualizacje czy wdrożenia. Magento Open Source rejestruje teraz błędy wdrażania zawartości statycznej w plikach dziennika kompilacji zgodnie z oczekiwaniami. Poprawki danych nie mogą już ignorować unikalnych ograniczeń tabeli i wstawiać zduplikowanych wartości do tabeli bazy danych MySQL. Wcześniej poprawki mogły wstawiać zduplikowane wartości, co mogłoby uszkodzić bazę danych. Konfigurację generatora map witryn można teraz pomyślnie zmienić z wiersza poleceń. Wcześniej Magento Open Source wyświetlał ten błąd podczas próby zmiany konfiguracji mapy witryny poza administratorem.
Ulepszenia nie ominęły także tak istotnych kwestii jak płatności. Najnowsza wersja obsługuje płatność PayPal Venmo. Dostępna jest opcja „zapłać później”, która została dodana jako opcja dla kupujących w oparciu o lokalizację kupującego, a nie lokalizację sprzedawcy. Informacje znajdujące się na stronie kasy wyświetlają teraz dokładne dane o tym, ile i w jakich przyrostach kupujący będzie musiał zapłacić, korzystając z opcji „zapłać później”.
Najnowsza wersja Magento Open Source zapewnia też lepszą zgodność ze standardowymi wytycznymi dotyczącymi ułatwień dostępu. Zawiera ulepszone podpowiedzi, dostępne nazwy i tagi elementów ekranu oraz przeprojektowane ikony i przyciski. Ponad 80% tych poprawek pomaga poprawić wrażenia z zakupów dla użytkowników bez wizji lub z ograniczoną wizją.
Nie sposób wymienić wszystkich poprawek i ulepszeń. Poza wymienionymi powyżej dla Magento Open Source w wersji 2.4.4 ulepszono również skalowalność i wydajność. Miejmy na uwadze to, że aktualizacja platformy do aktualnej wersji jest niezwykle istotna i ma znaczenie dla jej działania pod kątem integracji z innymi platformami, funkcjonalności czy cyberbezpieczeństwa. Aktualizacja to także gwarancja szybszego dostępu do innowacyjnych funkcji, prostsza modernizacja, wzrost wydajności, sprawniejsza praca i optymalne narzędzia dla programistów.
Napisz do nas