Pimcore i Magento – jak je połączyć i dlaczego warto?

09.08.2022 Angelika Siczek
pimcore i magento - jak je polaczyc i dlaczego warto

Magento to bez wątpienia jedna z najlepszych platform e-commerce. Jest kompleksowa i elastyczna – przydatna w prawie każdym biznesie e-commerce, zarówno B2C, jak i B2B. Jednak, z oczywistych powodów, Magento nie oferuje wszystkiego. Dlatego musi być uzupełnione innymi rozwiązaniami, np. PIM, czyli zarządzanie informacjami produktowymi. I tutaj do gry wkracza Pimcore. Jak możesz połączyć te dwie platformy i dlaczego warto się na to zdecydować?

Pimcore to platforma, która umożliwia sprawne zarządzanie różnymi zasobami w sklepie internetowym. Odnosi się to przede wszystkim do informacji produktowych, ale również:

 • danych klientów i dostawców, 
 • zasobów cyfrowych (DAM)
 • całości danych w firmie (MDM) i kilku innych kwestii. 

Jeśli prowadzisz sklep na Magento, mamy dobre wieści. Pimcore może być w pełni zintegrowany z tą platformą e-commerce, a cały proces jest raczej prosty (głównie dzięki tej samej technologii, API i specjalnemu konektorowi). Zacznijmy od początku. 

Dlaczego warto zintegrować Magento i Pimcore?

W skrócie – ponieważ w ten sposób znacznie rozszerzysz możliwości swojego sklepu. Dzisiaj klienci są coraz bardziej wymagający, a sklepy muszą działać szybko i bezproblemowo. To właśnie oferuje Pimcore – ułatwione zarządzanie i działanie Twojego sklepu internetowego.

Z wielu punktów widzenia, dane produktowe to centralna część każdego sklepu. Jeśli sprzedajesz 10 lub 50 produktów, to zarządzanie ich informacjami jest raczej proste i może odbywać się manualnie. Sprawy komplikują się, gdy tych produktów masz 100, 1000, a może i więcej. Z tak wieloma opisami i towarzyszącymi im elementami (zdjęcia, materiały wideo, prezentacje 360 itp.) zarządzanie wszystkim „na piechotę” jest nie tylko nieefektywne, ale wręcz niemożliwe. Potrzebujesz rozwiązania, które zautomatyzuje gromadzenie, optymalizowanie i zarządzanie danymi produktowymi. I właśnie po to jest Pimcore. Ta platforma umożliwia firmom tworzenie i zarządzanie treściami produktowymi i dostarczanie odpowiednich danych do każdego kanału sprzedażowego i sektora rynku (co ma ogromne znaczenie w modelu omnichannel).

Poniższa grafika idealnie przedstawia sposób działania Pimcore. To oprogramowanie daje Ci szeroki dostęp do zasobów cyfrowych, w tym danych produktowych. Z jego pomocą możesz integrować, łączyć i zarządzać dowolnym rodzajem danych produktowych i klienckich, podobnie jak innymi zasobami cyfrowymi i contentem. Łatwo też udostępnisz wszystkie te informacje w różnych kanałach marketingowych i sprzedażowych:

integracja serwisow dzieki pimcore

integracja serwisow dzieki pimcore

Pojawia się zatem ważne pytanie – jak zintegrować te dwie platformy?

Jak połączyć Magento i Pimcore?

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że oba rozwiązania wykorzystują tę samą technologię – tzw. stack LAMP (Linux, Apache, MySQL, and PHP). To oznacza, że zespół, który pomagał Ci ustawić Magento według Twoich wymagań, będzie w stanie pomóc także z Pimcore. Co więcej, obie platformy komunikują się za pomocą protokołu API, który jest standardem, jeśli chodzi o integrowanie dwóch różnych narzędzi digitalowych.


KONEKTOR PIMCORE-MAGENTO

Aby jeszcze bardziej ułatwić zadanie, możesz skorzystać ze specjalnego konektora, który sprawia, że integracja przebiega szybko i bezproblemowo. Pimcore opublikowało grafikę pokazującą, jak te dwie platformy działają razem właśnie przy pomocy konektora:

pimcore i magento schemat

Źródło: pimcore.comPrzy jego pomocy możesz szybko przesłać wszystkie potrzebne informacje do Magento, w tym:

 • teksty,
 • liczby,
 • daty,
 • relacje między produktami,
 • klasyfikację produktów,
 • obiekty,
 • lokalizowane pola,
 • zdjęcia,
 • galerie zdjęć.

Pod powyższym linkiem znajdziesz wszystkie potrzebne informacje i instrukcję pokazującą krok po kroku, jak połączyć obie platformy. Gdy już zintegrujesz Pimcore i Magento, będziesz miał kompleksowy system e-commerce, który wesprze Cię we wszystkim, czego potrzebujesz, żeby odnieść sukces w sieci. Zobacz sam, jak łatwa może być praca, gdy masz pod ręką wszystkie potrzebne narzędzia!

Jeśli prowadzisz sklep na Magento, zachęcamy Cię do wypróbowania Pimcore. Dzięki tej platformie nie tylko połączysz wszystkie potrzebne dane, ale także wykorzystasz wsparcie dla wielu sklepów. Będziesz mógł monitorować powiązane procesy, które mają wpływ na działanie Twojego sklepu.

Współpracuj z Global4Net

Jeśli integracja Pimcore i Magento sprawia Ci trudność, chętnie pomożemy. Znamy oba narzędzia i wiemy, jak je ze sobą połączyć, aby Twój sklep mógł wykorzystać ich możliwości do maksimum. 

Chcesz wiedzieć więcej? Przejdź do sekcji kontakt i napisz do nas. Wrócimy z odpowiedzią najszybciej jak to możliwe.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: