Wdrożenia Magento: 5 powodów dlaczego są tak popularne

06.08.2021 Kornel Kosoń
wdrożenia magento czemu tak popularne

Rynek e-Commerce cechuje niepohamowana konkurencja. Stawką jest klient, który w erze cyfrowej stał się jeszcze trudniejszy do zdobycia i łatwiejszy do stracenia na rzecz przeciwników biznesowych. Jednym z kluczowych etapów przed wejściem na e-komersowy ring jest wdrożenie platformy, która będzie stanowić podstawowe narzędzie w przyciąganiu i obsłudze konsumentów. Dlaczego warto postawić na wdrożenie Magento? Plusów tej decyzji jest kilka: 

 • koszt platformy,
 • skuteczność działania,
 • możliwość rozbudowy,
 • uniwersalne rozwiązania,
 • wsparcie powdrożeniowe.

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz znał już 5 powodów dlaczego wdrożenia Magento są opłacalne i będziesz mógł podjąć decyzję, czy użyć tej platformy w swoim e-Commerce.

Cena wdrożenia Magento

Oferta platformy Magento składa się z produktów przygotowanych dla każdego rodzaju firm – małych, średnich i dużych. Dla mniejszych przedsiębiorstw powstało Magento Open Source, natomiast większe biznesy zyskają więcej na korzystaniu z Adobe Commerce. Która z nich jest najbardziej opłacalna? Wszystko zależy od Twoich potrzeb i tego jaka forma funkcjonowania sklepu internetowego najbardziej ci odpowiada.

Wdrożenie Magento Open Source

Niemniej od strony czysto finansowej, dla mniejszych i średnich przedsiębiorstw, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest Magento Open Source – darmowa wersja platformy, za którą nie zapłacisz ani grosza. Posiada podstawowe funkcje, dzięki którym Twój sklep internetowy zadowoli większość konsumentów:

 • zintegrowane moduły checkoutu, płatności i dostaw,
 • interfejs zoptymalizowany dla mobilnych urządzeń (RWD),
 • nieograniczona geograficznie sprzedaż,
 • zarządzanie katalogiem produktów,
 • rozszerzenie App Marketplace,
 • opcja błyskawicznych zakupów (Instant Purchase),
 • moduł wyszukiwarki sklepowej,
 • od niedawna edytor budowania stron WYSIWYG (Page Builder).

Pomimo, że wersja Open Source Magento nie posiada bardziej zaawansowanych technologii, narzędzia obecne w tej edycji pozwalają na stworzenie autorskich modułów, o których sposobie działaniach i funkcjach decydujesz Ty. To samo dotyczy hostingu, który także zależy od Twojego wyboru.

Wdrożenie Magento jednak nie jest całkowicie darmowe. To prawda, że za korzystanie z platformy Magento Open Source nie musisz płacić subskrypcji, ale nadal potrzebujesz specjalistów, którzy przeprowadzą proces wdrożenia Twojego sklepu i przygotują go od podszewki.

Wdrożenie Adobe Commerce (dawniej Magento Commerce)

Tak samo wygląda sytuacja z wersją Commerce. Do tego należy doliczyć minimum 85 tys. złotych corocznej opłaty za korzystanie z Magento Commerce. W tej cenie dostaniesz wszystkie funkcje Magento Open Source (takie jak nieograniczone tworzenie autorskich modułów) i dodatkowo technologie premium takie jak:

 • panel danych o Business Intelligence,
 • narzędzie B2B,
 • narzędzia marketingowe,
 • technologie służące do content stagingu,
 • narzędzia do budowania lojalności konsumentów,
 • rozwiązania służące do wizualnego merchandisingu,
 • moduł rekomendacji produktów,
 • funkcja segmentacji konsumentów,
 • pakiet technologii hostingu chmurowego od Magento,
 • wsparcie techniczne od Adobe.

Przy wyborze, która wersja Magento jest dla Ciebie, musisz wziąć pod uwagę rozmiar swojego przedsiębiorstwa, charakterystykę i wymagania projektów, które chcesz zrealizować.

Skuteczność platformy

Pomimo, że raport e-Commerce w Polsce 2021 od Senuto wskazuje, iż Magento nie jest najpopularniejszą platformą handlową w kraju nad Wisłą (nieco ponad 2000 polskich biznesów korzysta z tego rozwiązania), nie powinno Cię to odwieść od wzięcia jej pod uwagę. Dzięki zaawansowanym technologiom zastosowanym przez Adobe, platforma Magento pozwala korzystającym z niego sprzedawcom  na dużą skuteczniejsze prowadzenie sklepu.

Większa widoczność

Sklepy Magento ujęte w raporcie od Senuto z tego roku rankują się na ponad 850 tysięcy fraz kluczowych w TOP 10-ciu wynikach organicznych wyszukiwań Google’a. Ponadto sprzedawcy korzystający z Magento byli pośród sklepów z najwyższym ruchem internetowym w ujęciu całkowitym (12 milionów wyszukiwań) i o średnim wskaźniku ruchu na sklep (ponad 5800 wyszukiwań). Dla porównania wyniki platformy WooCommerce, z której w Polsce korzysta prawie 14 tys. przedsiębiorstw nie są już tak widowiskowe: nieco ponad 580 tys. fraz kluczowych w TOP 10, i 4,7 milionów wyszukiwań i średni wynik 42-óch organicznych wyszukiwań. Oznacza to, że pomimo 7 razy większej bazy klientów biznesowych, WooCommerce zapewnia swoim użytkownikom statystycznie 10 razy mniejszy ruch internetowy.

Wykorzystanie ekosystemu Adobe

Jak wynika z badań przeprowadzonych w 2020 roku przez analityków Gartnera (Magic Quadrant for Digital Commerce) dużą rolę w sukcesie Magento odgrywa wsparcie Adobe. Producent aktywnie łączy istniejące rozwiązania e-Commerce z ekosystemem technicznym pakietu Adobe Experience. Zalicza się do niego oprogramowanie pomagające w: 

 • zarządzaniu contentem (Experience Manager Sites i Experience Manager Assets),
 • analizie danych sprzedażowych i konsumenckich (Adobe Analytics, Adobe Real-Time CDP, Adobe Customer Journey Analytics, Adobe Advertising, Adobe Audience Manager), 
 • kreowaniu strategii i mechaniki Customer Journey (Adobe Target, Adobe Campaign, Adobe Journey Optimizer, Adobe Marketo Engage), 
 • przygotowaniu cyklu prac marketingowych (Adobe Workfront), 
 • zarządzaniu działaniami biurowo-administracyjnymi (Adobe Experience Manager Forms, Adobe Sign),
 • budowaniu profili konsumenckich i doświadczeniami zakupowymi (Adobe Experience Platform).

Dzięki postępującej integracji platformy e-Commerce z pakietem Adobe Experience sprzedawcy będą mogli usprawnić proces działań handlowych bez korzystania z aplikacji zewnętrznych. Ograniczy to potrzebę przeprowadzania dodatkowych integracji i poszerzy arsenał funkcjonalności dostępnych dla Magento.

Prosty i nieograniczony rozwój sklepu na Magento

Arsenał, którym dysponuje Magento, i tak jest już wyjątkowo szeroki jak na standardy darmowej platformy e-Commerce. Nie chodzi tylko o dodatkowe moduły, bez których sprzedawcy mogliby się obejść, ale również o narzędzia takie jak PWA Studio pomagające w przygotowaniu storefrontu dla aplikacji progresywnych, czy dotidigital – rozszerzenie stosowane przy strategii omnichannel. To tylko dwa z wielu tysięcy pluginów i add-onów. Sprzedawcy Magento mogą mają dostęp do całego wachlarza technologii wspierających m.in.:

 • obsługę klienta, 
 • płatności i bezpieczeństwo, 
 • działania marketingowe, 
 • operacje administracyjne (księgowość i finanse), 
 • system dostaw,
 • optymalizację SEO.

Dla tych, którzy w gronie ponad kilku tysięcy rozszerzeń nie znajdą odpowiadającego im rozwiązania, Magento oferuje także możliwe stworzenia całkowicie nowych modułów i funkcji i dodania ich do infrastruktury Twojego sklepu. Pozwala to na stworzenie funkcjonalności dokładnie dostosowanych do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Tak wykreowane moduły umożliwiają kompleksowe zwalczanie potencjalnych problemów. Z Magento nie potrzebujesz zewnętrznych technologii do rozbudowy, a jeżeli się na nie zdecydujesz, ich integracja nie stanowi problemu dla wyszkolonego zespołu programistów. Nic dziwnego, że Magento jest liderem na rynku rozwiązań e-Commerce, jeśli chodzi o elastyczność i jakość infrastruktury platformy. 

Uniwersalność rozwiązań

Z elastycznością wiąże się również uniwersalność jaką dostajesz z wdrożeniami Magento. Oferta platformy od Adobe obejmuje zarówno wsparcie procesów sprzedażowych, marketingowych, jak i typowo web deweloperskich. Dzięki całościowemu podejściu do problemów e-Commerce, Magento pozwala na rozszerzenie działalności na kilka segmentów rynku.

Handel B2B

Na ten moment gotowe rozwiązania dla sprzedawców B2B są obecne jedynie w wersji Adobe Commerce. Nie oznacza to jednak, że po wdrożeniu sklepu z Magento Open Source nie możesz w opłacalny sposób przygotować go dla klientów biznesowych i powiązanych z nimi typów transakcji. Tu z pomocą przyjdą Ci customowe moduły B2B, które będziesz mógł dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań. W porównaniu do rozwiązań oferowanych przez płatną wersję platformy, jest to trudniejszy proces. Do stworzenia tych modułów będziesz potrzebował pomocy wyszkolonych deweloperów Magento. Niemniej rozwiązania przygotowane wyłącznie z myślą o Twoim przedsiębiorstwie mogą odznaczać się wyższą wydajnością od tych stworzonych dla wszystkich sprzedawców przez Adobe.

Wsparcie po wdrożeniu Magento

Koniec procesu wdrożenia Magento nie oznacza, że zostaniesz pozostawiony z nową infrastrukturą bez pomocy od producentów technologii. Oprócz całodobowego wsparcia dla użytkowników Adobe Commerce, możesz liczyć także na materiały szkoleniowe dla sprzedawców i opis najlepszych praktyk dostosowany do Twojej działalności. Natomiast dla handlowców po wdrożeniu Magento Open Source wsparcie techniczne i konsultacje z zakresu e-Commerce zapewnią software house’y takie jak Global4Net.

Adobe Solutions Partner Program

Skąd możesz mieć pewność, że nie popełnimy błędu przy Twoim wdrożeniu Magento i możesz zaufać naszej wiedzy i doświadczeniu także po implementacji? Jesteśmy jednym z niewielu partnerów technologicznym Adobe w Polsce. Mamy dostęp do specjalnych materiałów i bezpośredni kontakt ze specjalistami odpowiedzialnymi za każdą funkcję platformy e-Commerce. Na rynku elektronicznym pracujemy od ponad 10 lat i zawsze korzystaliśmy z rozwiązań Magento Open Source. Po dekadzie obcowania z tym oprogramowaniem nie jesteśmy zdziwieni tym, że przyciąga coraz więcej handlowców. W 2017 roku prawie 32% ze 100 tysięcy największych biznesów na świecie korzystało z wdrożeń Magento i technologii od Adobe. W 2021 może ty będziesz kolejnym, który dołączy do tej stawki.

Jeśli Magento zdobyło Twoją uwagę i zastanawiasz się nad wdrożeniem lub nadal masz pytania, skontaktuj się z nami.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: