Wyszukiwarka w Magento

19.05.2012 Angelika Siczek
wyszukiwarka w Magento

W systemie Magento administrator posiada pełną kontrolę nad wyszukiwarką od możliwości zaznaczenia które cechy produktów mają być dostępne dla wyszukiwarki po możliwość przygotowania wyszukiwarki do wyświetlania różnych wyników czy nawet różnych stron internetowych. W Magento mamy do dyspozycji dwie opcje wyszukiwarki: Szybkie wyszukiwanie i Wyszukiwanie zaawansowane.

Szybkie wyszukiwanie

Ta opcja wyszukiwania polega na udostępnieniu użytkownikom sklepu pojedynczego pola input (paska do wpisania tekstu) w nagłówku strony celem wyszukiwania wpisywanych fraz. Podczas wyszukiwania wyniki są uzupełniane w oparciu o pasujące kryteria cech cech produktów. Należy pamiętać, że dostęp dla użytkownika do możliwości wyszukiwania produktów lub cech ustawiany jest przez administratora w różnych miejscach panelu sklepu.

W przypadku produktu na karcie pojedynczego produktu (Katalog -> Zarządzaj produktami) w zakładce Ogólne i polu Widoczność powinna być zaznaczona opcja Katalog, wyszukiwanie.

W przypadku cech (Katalog -> Cechy ->Zarządzaj cechami) na karcie danej cechy w zakładce Właściwości należy znaleźć pole Zastosuj w szybkim wyszukiwaniu i zmienić jego wartość na Tak. Zmiany zatwierdzamy poprzez zapisanie danej cechy.

W momencie wpisania przez klienta w polu szybkiego wyszukiwania zbioru cech w wynikach pokaże się każde wystąpienie podanego łańcucha znaków w kolejności podanej przez klienta, zlokalizowane w dowolnym miejscu nazwy cech produktu. Ponadto w momencie wpisania przez klienta dwóch znaków w polu szybkiego wyszukiwania system wyświetli listę dziesięciu proponowanych przez niego haseł, zaczynających się na podany ciąg znaków.

Zapisane kryteria wyszukiwania dostępne są w panelu administratora w zakładce Katalog -> Szukaj. Wszystkie frazy wpisane przez klientów, którzy szukali jakiegokolwiek produktu zostaną zapisane w tym właśnie miejscu. Dodatkowo możliwe jest ręczne wprowadzenie przez administratora fraz, mogących pomóc przy wyszukiwaniu określonych produktów w sklepie. Można dokonać tego zarówno po stronie sklepu poprzez wpisanie frazy w wyszukiwarkę i zatwierdzenie jak i od strony panelu administracyjnego. Dodatkowo w panelu możliwe jest ustawienie odpowiednich synonimów, przekierowań na odpowiednią stronę w momencie, gdyby wyszukiwarka nie znalazła żadnego wyniku czy też czy fraza wogóle ma być pokazywana w podpowiedziach.

Wyszukiwanie zaawansowane

Domyślnie w stopce sklepu znajduje się odnośnik do wyszukiwania zaawansowanego. Po jego kliknięciu klient przenoszony jest na stronę wyszukiwania zaawansowanego Magento. Dla każdej cechy produktu, która została ustawiona w panelu administracyjnym jako widoczna dla wyszukiwarki istnieje oddzielne pole, w którym istnieje możliwość wybrania lub podania wartości atrybutu. Aby dana cecha była widoczna na tej podstronie należy w panelu na kracie danej cechy przy opcji Zastosuj w zaawansowanym wyszukiwaniu wybrać wartość Tak. Przy pomocy wyszukiwarki zaawansowanej możliwe jest znalezienie tylko tych produktów, które będą spełniały wybrane kryteria w postaci podanych lub zaznaczonych przez klienta wartości cech. W przypadku użycia tego narzędzia nie zostaną zapisane żadne frazy, które mogłyby być wyświetlone na liście sugerowanych fraz szybkiego wyszukiwania.

Zobacz też 7 powodów dla których powinieneś wybrać Magento!

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: