Zarządzanie kategoriami

15.01.2012 Angelika Siczek
koniec wsparcia akeneo 4.0 i nowości w wersji 5.0

Aby dodać lub edytować kategorię w Magento należy przejść do zakładki Katalog -> Zarządzanie kategoriami. Obok menu z kategoriami pojawi się pola do wypełnienia wymagane celem utworzenia nowej kategorii. Na początek należy nadać nazwę kategorii.

Po lewej stronie można wybrać kategorię nadrzędną dla nowo tworzonej kategorii. Lokalizacją domyślną jest Root Category która jest główną kategorią sklepu. Posiadanie kilku tego typu głównych kategorii jest przydatne wtedy kiedy użytkownik posiada tzw. Multistore – kilka sklepów internetowych podpiętych pod jeden panel do zarządzania, możliwe jest wówczas posiadanie odmiennych struktur kategorii w różnych sklepach, poprzez prezentowanie w nich zawartości różnych Root Catalog’ów. Jeżeli istniejąca kategoria nadrzędna (Root Category) zaznaczona jest w drzewie katalogu nowo tworzona kategoria stanie się jej podkategorią.

Kolejnym krokiem przy tworzeniu nowej kategorii jest dodanie opisu kategorii. Domyślnie jest on niewidoczny dla użytkowników, jednak programista może wyciągnąć go również na frontend strony. Następnie w polu zdjęcie należy kliknąć Przeglądaj i wybrać plik z grafiką, która domyślnie będzie wyświetlana po stronie klienta na stronie kategorii między jej nazwą a zawartością produktową. W dalszych krokach użytkownik ma możliwość dodania tytułu strony, słów kluczowych oraz meta opisów.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: