Implementacja rozwiązań B2B dla firmy Elmark

Implementacja rozwiązań B2B dla firmy Elmark

Klient

Na rynku już od 1983 roku, jeden z wiodących na polskim rynku dostawców elementów systemów automatyki przemysłowej i robotyki. Mimo niemal 40 lat doświadczenia na rynku Elmark, ciągle dostosowuje swoją ofertę, aby utrzymać się, lub nawet wyprzedzić technologiczne trendy. To podejście było jednym z powodów rozpoczęcia naszej współpracy. 

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Refactoring wymagał stworzenia platformy Magento 2, która łączyła ze sobą część produktową oraz część korporacyjną strony z zachowaniem ich integracji względem własnego systemu ERP. Całość zakładała:

Cele projektu

Migracja danych z poprzedniej witryny

Musieliśmy przygotować sklep do migracji danych, który był połączony z dedykowanym systemem ERP. 

Rozbudowa Centrum Wiedzy

Przygotowanie SEO-friendly podstron dla contentu skupiającym się na szkoleniach, warsztatach, tutorialach oraz osobnej części poświęconej artykułom.

Funkcjonalności B2B

Dodanie wielu funkcjonalności, które będą dedykowane wyłącznie klientom B2B oraz będą miały bezpośredni wpływ na składanie zamówień zgodnie z odgórnymi wytycznymi.

Rozwiązanie

Oprogramowanie Magento w wersji Commerce to prawdopodobnie najlepsza platforma przeznaczona do działań z segmencie B2B. W przeciwieństwie do standardowego modelu sprzedaży dla klientów indywidualnych Magento dla B2B w wersji Commerce jest zaprojektowane tak, aby spełnić potrzeby przedsiębiorstw których klientami są głównie inne firmy – często posiadające złożone struktury organizacyjne i wielu pracowników o różnych rolach i poziomach uprawnień. Typowym klientem B2B może być sprzedawca sklepu detalicznego lub przedstawiciel firmy dokonujący w jej imieniu zakupu. W obu przypadkach transakcja odbywa się między przedsiębiorstwami. Niezależnie od powyższego równocześnie często prowadzona jest również sprzedaż dla konsumentów, Magento Commerce z modułem B2B obsługuje zarówno modele B2B, jak i B2C.

sklepy Magento
Magento Polska

Nasze działania

Z uwagi na dodanie nowych funkcjonalności oraz podstron zmienił się cały układ strony. Dużym wyzwaniem było zebranie danych oraz dokumentacji projektowej od poprzednich wykonawców strony. Na tej podstawie byliśmy gotowi przystąpić do prac i zgodnie z makietami funkcjonalnymi i przygotować cały serwis. Dodatkowo dodaliśmy możliwość zapisania oferty przez klienta z automatyczną blokadą warunków handlowych nawet do 2 tygodni.

Dzięki działaniom naszych specjalistów zaimplementowany został również moduł kredytu klienckiego. Klient ma możliwość dokonania zakupów w ramach ustalanego indywidualnie limitu kredytu kupieckiego. Nasi eksperci wdrożyli też także moduł Amasty Advanced Search, który posiada zaimplementowane wyszukiwanie po artykułach blogowych z kompatybilnego modułu Amasty Blog Pro.

Rezultat

Zintegrowana platforma B2B z częścią korporacyjną klienta

Dedykowana przestrzeń zakupowa dla klientów biznesowych zapewnia dojście do całkowicie nowego segmentu rynku.

Rozbudowane funkcjonalności dla klienta B2B

Zaawansowane narzędzia do obsługi klientów B2B wyróżniają sklep na tle innych eCommerce’ów.

Dostęp do szerokiej bazy wiedzy

Zoptymalizowane działania SEO wspierające pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager