Migracja z Magento 1 na Magento 2 dla Neo24.pl

Migracja z Magento 1 na Magento 2 dla Neo24.pl

Klient

NEO24.PL znajduje się w czołówce najlepszych sklepów internetowych w Polsce, oferujących szeroki wybór sprzętu RTV i AGD. Mimo to stale rozwija swoją ofertę, dostarczając coraz to nowsze kategorie produktów swoim klientom. Naszym partnerem biznesowym jest od 2015 roku. Przez lata współpracy wdrożyliśmy wiele zmian, pozwalających jeszcze bardziej usprawnić jego funkcjonowanie. Znaczącą rewolucją dla serwisu było m.in. wdrożenie Progressive Web App, a przez to zaoferowanie nowych doświadczeń zakupowych swoim użytkownikom. Serwis NEO24.PL cieszy się dużym uznaniem. Został wyróżniony np. Certyfikatem Trusted Shops, Mega Sklepy oraz ujęty w rankingu Rzeczpospolita – Ranking Najcenniejszych Polskich Marek.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Serwis NEO24.PL zdecydował się na wprowadzenie zmian – migrację na platformę Magento 2, ponieważ ta, na której dotąd się opierał – Magento 1 – przestała być wspierana przez firmę Adobe. Stworzyło to więc konieczność wprowadzenia zmian, które zaowocowały nowymi udogodnieniami.

Cele projektu

Wsparcie dla platformy Magento 2

Przejście na nową wersję platformy miało zagwarantować bezproblemowy dostęp do najnowszych wtyczek oraz ich szybką integrację z serwisem. Ponadto, dostępne dla Magento 2 aktualizacje miały przyspieszać wdrażanie na stronie wszystkich nowoczesnych rozwiązań bez konieczności samodzielnego pisania rozszerzeń.

Zmniejszone koszty optymalizacji platformy

Dzięki możliwości skorzystania z rozwiązań wspieranych przez Magento 2 brak konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych np. z pracami deweloperskimi.

Rozwiązanie

Wydawcy platformy Magento ogłosili, że od czerwca 2020 roku Magento 1 miało nie być już platformą wspieraną przez firmę Adobe. W związku z tym serwisy, które chciały dbać o swój stały rozwój i aktualizację, musiały przejść na nowszą wersję platformy – Magento 2. Oferuje ona większy rozwój i plastyczność serwisu. Wykorzystuje najnowsze technologie, w tym PHP, Apache/Nginx, MySql czy zespół oprogramowania LAMP. Umożliwia również wdrożenie Progressive Web App w Magento PWA Studio, gromadzenie bazy danych, monitorowanie osiągów dzięki New Relic i Blackfire.io, budowanie stron WYSIWYG CMS, cachowanie pełnych stron i raportowanie przez Magento Business Intelligence i Magento Shopping. Z powodu tych udogodnień warto było postawić na proces migracji serwisu NEO24.PL.

sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Adrian Chojnicki

CTO

agencja ecommerce

Po przeprowadzeniu migracji i wprowadzeniu nowoczesnych usprawnień w serwisie NEO24.PL z dumą możemy stwierdzić, że dzięki doświadczeniu naszego zespołu proces przebiegał sprawnie i bez zakłóceń. Nowa wersja Magento sprawdza się podczas technicznej obsługi serwisu, a także przekłada na większy komfort setek klientów, którzy korzystają z niej każdego dnia.

Nasze działania

Etap 1:
Przygotowania do migracji.
Działania rozpoczęliśmy od przeglądu zawartości serwisu NEO24.PL. Musieliśmy ustalić, od czego zaczniemy i ile pracy włożymy w poszczególne etapy projektu. Aby ułatwić sobie to zadanie, przygotowaliśmy szczegółowy plan, uwzględniający poszczególne kroki i terminy ich realizacji. Następnie przeszliśmy do prac technicznych nad serwisem.

Etap 2:
Przeprowadzanie migracji.
Przed oddaniem serwisu w ręce klienta, wszystkie wprowadzone zmiany należy dokładnie sprawdzić. W tym celu skonfigurowaliśmy środowisko testowe – przenieśliśmy Magento 2 na nowy serwer. Następnie w odpowiedniej kolejności przenosiliśmy poszczególne elementy – od motywów, przez rozszerzenia i wtyczki, po dane oraz zawartość całego serwisu.

Etap 3:
Wprowadzanie zmian po migracji.
Po stworzeniu odpowiednich warunków przystąpiliśmy do płynnego przeniesienia wszystkich pozostałych, ważnych danych z Magento 1 do Magento 2. Wśród nich znalazła się między innymi historia zamówień oraz dane klientów, korzystających ze sklepu NEO24.PL

Rezultat

Aktualne rozszerzenia

wspierane przez Adobe

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska-Kamienik

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager