Wdrożenie PWA dla firmy Neo24.pl

Wdrożenie PWA dla firmy Neo24.pl

Klient

NEO24.PL znajduje się w czołówce najlepszych sklepów internetowych w Polsce, oferujących szeroki wybór sprzętu RTV i AGD. Mimo to stale rozwija swoją ofertę, dostarczając coraz to nowsze kategorie produktów swoim klientom. Naszym partnerem biznesowym jest od 2015 roku. Przez lata współpracy wdrożyliśmy wiele zmian, pozwalających jeszcze bardziej usprawnić jego funkcjonowanie. Znaczącą rewolucją dla serwisu było m.in. wdrożenie Progressive Web App, a przez to zaoferowanie nowych doświadczeń zakupowych swoim użytkownikom. Serwis NEO24.PL cieszy się dużym uznaniem. Został wyróżniony np. Certyfikatem Trusted Shops, Mega Sklepy oraz ujęty w rankingu Rzeczpospolita – Ranking Najcenniejszych Polskich Marek.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Celem było zwiększenie szybkości działania strony serwisu NEO24.PL oraz zwiększenie współczynnika konwersji na urządzeniach mobilnych. Potrzeby te spowodowały określenie dwóch celów do zrealizowania przez nasz team projektowy:

Cele projektu

Wyprzedzenie konkurencji serwisu NEO24.PL

Wśród serwisów internetowych oferujących sprzęt RTV i AGD istnieje ogromna konkurencja. Z tego powodu naszym głównym celem stało się zaoferowanie użytkownikom najnowocześniejszych rozwiązań dostępnych na rynku.

Zaoferowanie użytkownikom aplikacji działającej offline

Aby zwiększyć konwersję na urządzeniach mobilnych, oprócz jak najlepszego przystosowania strony do tego kanału, celem stało się umożliwienie klientom korzystania ze sklepu w trybie offline. Tak, aby mogli robić zakupy z dowolnego miejsca i bez dostępu do sieci.

Kompatybilność z planowaną migracją danych na Magento 2

Ponieważ kolejnym krokiem w pracach nad serwisem NEO24.PL była migracja danych na nową wersję platformy – Magento 2, prace musiały zostać zaplanowane tak, aby nie generować dodatkowych kosztów związanych z przyszłymi działaniami.

Optymalizacja strony

Celem serwisu było wyprzedzenie konkurencji, na co doskonałym sposobem jest pozycjonowanie serwisu w wyszukiwarce Google. Podczas prac postawiliśmy więc na możliwość dalszej, stałej optymalizacji strony, aby mogła ona konkurować o najwyższe miejsca w rankingu wyników wyszukiwania.

Rozwiązanie

Rozwiązanie jakim jest PWA (Progressive Web Application), oferuje użytkownikom bezproblemowe przeglądanie strony na wszystkich urządzeniach – od komputerów stacjonarnych po smartfony. Zapewnia również możliwość bezproblemowego robienia zakupów i wykonywania wszystkich powiązanych z tym czynności. Gwarantuje szybkie ładowanie się strony, responsywność, działanie w trybie offline oraz wpływ na podniesienie pozycji w wyszukiwaniach Google. PWA opiera się na technologii CSS, JavaScript i HTML.

sklepy Magento
Magento Polska

Technologie

React Developer

PHP Developer

Architekt

UX

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Łukasz Lipski

Project Manager

agencja ecommerce

Po przeprowadzeniu migracji, a za tym wdrożeniu PWA i innych nowatorskich rozwiązań, z dumą możemy stwierdzić, że całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem. Było ono dla nas niemałym wyzwaniem, ponieważ w obecnym czasie Progressive Web Application nie było aż tak popularnym rozwiązaniem. Musieliśmy więc przecierać szlaki i sami wytyczać nowe kierunki prac.

Nasze działania

Przed rozpoczęciem wdrażania PWA przeprowadziliśmy dogłębną analizę serwisu. Określiliśmy precyzyjny zakres projektu i sporządziliśmy stosowną dokumentację funkcjonalną oraz techniczną.

Głównym celem wdrożenia Progressive Web App było poprawienie doświadczenia użytkowników podczas kontaktu ze stroną. Dlatego właśnie prace rozpoczęliśmy od elementów, z którymi na samym początku spotyka się klient, robiący zakupy w NEO24.PL. Dla ułatwienia cały proces wdrożenia podzieliliśmy na etapy związane z przepisywaniem poszczególnych kategorii. Dzięki temu sklep działał nieprzerwanie i klienci wciąż mogli kupować swoje ulubione produkty. Z kolei zespół deweloperski miał stały wgląd w pojawiające się nieprawidłowości i czas na ich szybką naprawę.

Rezultat

Wdrożenie PWA

w 10 miesięcy od rozpoczęcia prac.

Wzrost widoczności

w wyszukiwarce o 39%.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager