Rozwiązanie AWS dla firmy Neonet

Rozwiązanie AWS dla firmy Neonet

Klient

Jeden z liderów sprzedaży w branży RTV-AGD, który oferuje bogaty pakiet usług około sprzedażowych w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Obecnie posiada prawie 300 sklepów na terenie całej polski oraz sklep internetowy, który miesięcznie obsługuje ponad 4 000 000 użytkowników. Jesteśmy partnerami od 2015 roku i od tego czasu udało nam się wdrożyć kilkanaście projektów z różnych obszarów – od PWA po integrację modułów. Naszym celem jest, by Neonet był zawsze dobrze zoptymalizowany oraz doskonale radził sobie nawet podczas największego ruchu klientów. Sukces ich sklepu został doceniony i wyróżniony w takich konkursach jak Laur Konsumenta, Zaufane Opinie oraz Najwyższa jakość.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Poprzednia infrastruktura nie pozwalała na automatyczne dostosowywanie się do zwiększających się potrzeb i nie dawała możliwości automatycznego skalowania infrastruktury w zależności od ruchu generowanego przez użytkowników, których celem było:

Cele projektu

Moc obliczeniowa

Chcieliśmy mieć możliwość na dowolne dobieranie mocy obliczeniowej zależnie od okresów sprzedażowych. Szczególnie zależało nam na okresach przedświątecznych, kiedy sklep naszego klienta obsługuje wzmożony ruch.

Elastyczne opłaty

Szukaliśmy rozwiązania, które pozwala nam na skalowanie wielkości instancji EC2 w górę lub w dół oraz oferujące płatności typu „pay-as-you-go” – opłaty pobierane są tylko za to, czego w danej chwili używamy.

Zachowanie wysokiej prędkości

Priorytetem było zachowanie wysokiej wydajności, która przekładała się na szybkie ładowanie strony oraz stabilne połączenie.

Rozwiązanie

Amazon Web Service jest obecnie liderem rynku chmury publicznej, posiadająca niemal 50% udziału w całym rynku. Jest to najlepszy wybór, który zapewnia nie tylko moc obliczeniową, hosting baz danych, content delivery oraz wiele innych produktów i usług pomagających w łatwym skalowaniu i wzroście biznesu, ale również posiada doskonałe wsparcie. Dla naszego partnera znaleźliśmy doskonałe rozwiązania, które idealnie spełniały postawione przed nami wymagania:

 

  • AutoScaling
  • Elastic Compute Cloud (EC2)
  • Amazon CloudFront
sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Daniel Filipek

AWS Certified Solutions Architect

agencja ecommerce

Amazon Web Service staje się coraz powszechniejszą formą hostingu. Jest bardziej opłacalna oraz daje więcej możliwości. Abstrahując już od samych opłat, to nie musimy się martwić konserwacją serwerów i zastanawiać się, co by się stało, gdyby stały one fizycznie u nas.

Nasze działania

Nasi specjaliści po zapoznaniu się z potrzebami technicznymi zaprojektowali w pełni skalowalną i zabezpieczoną architekturę aplikacji. Szczególną uwagę poświęcono przystosowaniu systemu do zwiększonej dostępności (powyżej 99,999% czasu w skali roku). 

Nasi deweloperzy wykorzystali wiele nowoczesnych usług AWS, m.in. EC2, Aurora, ElastiCache czy CloudFront, wszystkie usprawniające działanie systemu. Nowo napisana architektura pozwala na automatyczne skalowanie aplikacji do aktualnego zapotrzebowania mocy obliczeniowej. Przed dostosowaniem aplikacji nie pozwalała ona na skalowanie w ogóle, natomiast po wdrożeniu rozwiązania chmury, zapewniliśmy pełen wachlarz możliwości.

Rezultat

Niższe koszty

przy jednoczesnym wzroście jakości usługi.

Skalowalność

i wolność doboru potrzebnej mocy obliczeniowej.

Oszczędność

na konserwacji serwerów.

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager