Wdrożenie PWA dla firmy Neonet

Wdrożenie PWA dla firmy Neonet

Klient

Jeden z liderów sprzedaży w branży RTV-AGD, który oferuje bogaty pakiet usług około sprzedażowych w sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Obecnie posiada prawie 300 sklepów na terenie całej polski oraz sklep internetowy, który miesięcznie obsługuje ponad 4 000 000 użytkowników. Jesteśmy partnerami od 2015 roku i od tego czasu udało nam się wdrożyć kilkanaście projektów z różnych obszarów – od PWA po integrację modułów. Naszym celem jest, by Neonet był zawsze dobrze zoptymalizowany oraz doskonale radził sobie nawet podczas największego ruchu klientów. Sukces ich sklepu został doceniony i wyróżniony w takich konkursach jak Laur Konsumenta, Zaufane Opinie oraz Najwyższa jakość.

Magento Polska
Magento Warszawa
Przewiń 
w dół!

Cele projektu

Neonet postawił przed nami zadanie, które miało na celu zwiększenie szybkości strony oraz zwiększenie konwersji w kanale mobile.Przed naszym teamem projektowym stanęły następujące założenia:

Cele projektu

Wyprzedzić konkurencję

Neonet jako jeden z liderów branży na rynku polskim kładzie duży nacisk na to, by dostarczać swoim użytkownikom nowoczesne rozwiązania.

Aplikacja musi wspierać kanał mobile również offline

Istotnym elementem było zapewnienie użytkownikom stałego dostępu do sklepu, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Kompatybilność z migracją danych na Magento 2

Jednym z kolejnych etapów współpracy z Neonet była migracja danych na platformę Magento 2. Nasz zespół musiał mieć na uwadze zaplanowanie prac w taki sposób, by taka migracja nie generowała dodatkowych kosztów.

Optymalizacja kodu

Nawet po zakończeniu prac nad PWA wciąż optymalizujemy stronę, by osiągała najlepsze czasy ładowania oraz wysoko pozycjonowała się w Google. Obecnie ruch organiczny osiąga poziom ponad 1 200 000 wejść miesięcznie.

Rozwiązanie

Progressive Web Application jest aplikacją internetową, która pozwala użytkownikom na sprawne przeglądanie strony oraz realizację zamówień zarówno na urządzeniach mobilnych jak tablet czy mobile jak i urządzeniach desktopowych.. Powstała z wykorzystaniem technologii webowej i jest oparta na językach JavaScript, CSS oraz HTML. Głównymi korzyściami są:

  • Szybkość ładowania strony.
  • Działanie offline.
  • Responsywność,
  • Wysokie pozycje w wyszukiwarce Google,
sklepy Magento
Magento Polska

Komentarz

projektowanie sklepów Magento wdrożenia Magento Warszawa
sklepy Magento Wrocław

Łukasz Lipski

Project Manager

agencja ecommerce

Można było powiedzieć, że przetarliśmy szlaki. Technologia Progressive Web Application jest wciąż nowa na rynku, a w trakcie wdrażania jej dla Neonet, była nowatorska. Nasz zespół nie mógł operować na sprawdzonych benchmarkach, dlatego ten projekt był dla nas świetnym challengem.

Nasze działania

Zgodnie z naszą metodologią przygotowaliśmy analizę, określiliśmy zakres projektu, przygotowaliśmy dokumentację funkcjonalną oraz techniczną, a następnie przeszliśmy do etapów realizacji. Wdrożenie PWA w Neonet spowodowało liczne zmiany w wielu obszarach funkcjonowania sklepu internetowego. Głównym naszym celem podczas wprowadzania rozwiązań była praca nad satysfakcjonującym User Experience. 

Z tego powodu postanowiliśmy poprawić te obszary, z którymi w pierwszej kolejności styka się klient, chcący zakupić sprzęt RTV-AGD. Dlatego wdrożenie podzieliliśmy sobie na etapy, które skupiały się na konsekwentnym przepisywaniem kolejnych kategorii. Pozwoliło to na szybką weryfikację ewentualnych niespójności oraz ciągłe działanie sklepu.

Rezultat

W pełni działająca aplikacja PWA

w 10 miesięcy

Zwiększenie ruchu organicznego

do 1 200 000 użytkowników miesięcznie

Napisz do nas

Wyceń projekt

Napisz do nas

Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Wyrażenie zgody jest niezbędne.

PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

Przynajmniej jedno pole jest błędnie wypełnione. Sprawdź wpisaną treść i spróbuj ponownie.
Andrzej

Andrzej Szylar

Chief Executive Officer

Magdalena Paczyńska

HR Manager

Krystian Niedźwiecki

Marketing Manager