Adobe Commerce Cloud – nowe możliwości Magento 2

04.02.2020 Angelika Siczek
napis e-commerce napisany czerwonym markerem

Znasz już nowy produkt Adobe? To Adobe Commerce Cloud oparty na Magento 2. Dzięki temu narzędziu powstały trzy kluczowe oferty, z których już można korzystać: Magento Open Source, Magento Commerce Cloud oraz Adobe Commerce Cloud. Skupimy się jednak na najnowszym programie i pokażemy, dlaczego warto na niego postawić przy wyborze platformy e-commerce.

Adobe Commerce Cloud skierowana jest do szerokiego grona handlowców – od małych, przez średnie i po duże przedsiębiorstwa. Wszystko za sprawą jej licznych funkcji i oparcia na Magento 2. Zobacz, w jaki sposób firma Adobe wykorzystała możliwości tej platformy e-commerce do stworzenia zupełnie nowego projektu.

Czym jest usługa Magento 2 Adobe Commerce Cloud?

Adobe Commerce Cloud to w pełni zarządzana, oparta na chmurze wersja platformy e-commerce. Jest całkowicie zintegrowana z innymi narzędziami Adobe. Dzięki temu bez większego wysiłku możesz połączyć swój sklep Adobe Commerce Cloud z chmurami Analytics, Marketingu lub Reklamy, korzystając z najlepszych funkcji kluczowych produktów Adobe.

Innym udogodnieniem, które oferuje nowe rozwiązanie, jest także Dashboard Commerce i możliwość integracji z Amazon Marketplace. Dzięki tej funkcji możesz śledzić stan swoich zapasów i kluczowe wskaźniki biznesowe. Adobe Commerce Cloud oferuje też pełną integrację i kontrolę administracyjną Magento.

Prezentowany produkt wprowadza przede wszystkim nowe możliwości handlowe, skupiając się na zaspokajaniu potrzeb Twoich klientów. Oferuje możliwości sprzedaży za sprawą wnikliwej analizy danych. Dzięki temu, że poznasz zachowania swoich klientów, ich oczekiwania oraz problemy, które napotykają podczas zakupów, będziesz w stanie udoskonalić swoją działalność e-commerce. Nie musisz przy tym martwić się o operacyjne aspekty korzystania z usługi. Adobe Commerce Cloud jest na tyle elastyczna i skalowalna, że sprosta oczekiwaniom każdego biznesu – oferuje dokładnie to, czego potrzebujesz i co chcesz mieć na swojej platformie e-commerce.

Ogromnym plusem nowego rozwiązania jest możliwość integracji z rozszerzeniami innych firm. Adobe nie zamyka się na inne moduły zewnętrzne. Adobe Commerce Cloud jest więc otwarta na wszystkie rozszerzenia Magento i sprawnie z nimi współpracuje. Możesz bez przeszkód korzystać z rozszerzeń Improved Import & Export Magento 2 oraz integrować swoją stronę z innymi zewnętrznymi systemami, nie tylko tymi od firmy Amazon.

Funkcje Adobe Commerce Cloud

Aby sprostać licznym oczekiwaniom, narzędzie powinno być dostosowane zarówno do potrzeb sektora B2B, jak i B2C (Funkcje Magento 2 Commerce B2B (Adobe Commerce Cloud B2B)). Tak właśnie jest w przypadku Adobe Commerce Cloud. Dzięki temu może być ona wykorzystywana przez różne witryny i marki, a także w wielu krajach całego świata. Platformę zaprojektowano z myślą o koordynowaniu handlu w każdym kanale sprzedaży. Zapewnia więc wysokie możliwości konfiguracyjne oraz skalowalne rozwiązania elektronicznego handlu. Tym samym użytkownicy chmury Adobe Commerce mogą zarządzać doświadczeniami, personalizować i optymalizować korzystaniem z witryny we wszystkich punktach styku – niezależnie od urządzenia, z którego mają do niej dostęp. Co jeszcze sprawia, że to naprawdę warte uwagi rozwiązanie?

Adobe Commerce Cloud - Magento 2

Chmura

Najpewniej najważniejszą zaletą usługi Adobe Commerce Cloud jest to, że oparto ją na chmurze. W ten sposób każdy może zarządzać stroną sprzedażową w dowolnym miejscu na Ziemi.

Co więcej, Adobe Commerce Cloud jest oferowana jako usługa zarządzana przez Adobe. Oznacza to, że wprowadza dodatkowe bezpieczeństwo i wydajność w porównaniu do Magento 2 Commerce i Magento Open Source. Jeśli więc postawisz na to rozwiązanie, możesz skrócić czas wprowadzania swojej marki na rynek, a także usprawnić niezbędne operacje.

Zaawansowana analityka

Wspomniany już wyżej Commerce Dashboard to narzędzia konieczne do monitorowania kluczowych wskaźników biznesowych, wpływających na podejmowanie decyzji ważnych z perspektywy prowadzenia firmy. Ich określenie umożliwia wytyczenie kierunków rozwoju i wyłonienie punków do poprawy. Dzięki korzystaniu z nowej funkcji możesz więc udoskonalić swoje działania marketingowe, merchandisingowe i dostawcze. Wszystkie procesy działają na podstawie zintegrowanej sztucznej inteligencji, która na bieżąco monitoruje kondycję Twojej firmy i przewiduje ewentualne zdarzenia. Dlatego poprawa i optymalizacja doświadczeń użytkowników, wydajność procesów i wyników biznesowych jest zdecydowanie łatwiejsza niż wcześniej.

Wielokanałowe doświadczenia zakupowe (omnichannel)

Dzięki integracji z Amazon postawiono pierwszy krok w kierunku obsługi omnichannel w przypadku oferowanej platformy e-commerce. Jednak to nie wystarczy, aby umożliwić integrację z największymi graczami obecnymi na rynku. Warto natomiast podkreślić, że integracja z Adobe Experience Manager, pozwala Adobe Commerce Cloud dynamicznie dostosowywać się do wymagań zawartości zewnętrznych systemów. Ujednolicony interfejs API, model danych, komponenty i dostępny model sklepu pomagają w osiąganiu strategii omnichannel, jednak aby była ona w pełni satysfakcjonująca, wymaga dodatkowych narzędzi.

Zwinność i elastyczność

Zwinność i elastyczność platformy zapewnia oczywiście chmura. Dodatkowo Adobe Commerce Cloud wprowadza zaawansowane interfejsy API, mikrousługi oraz integracje systemów korporacyjnych. Obsługuje też bezobsługowe modele wdrażania. Oznacza to, że możesz swobodnie wykorzystać podejście Magento 2 PWA do swojego biznesu.

Magento Commerce Pro

Podstawowym produktem Adobe Commerce Cloud jest Magento Commerce Pro. Twórcy kierują go do marek, wymagających specjalnego doświadczenia handlowego dla swoich klientów. Aby zapewnić nawet najbardziej wymagającym handlowcom to, czego potrzebują, Magento Commerce staje się najbardziej elastycznym i rozszerzalnym pakietem do handlu w chmurze, który jest dostępny na rynku. Jako użytkownik możesz więc korzystać z handlu cyfrowego, zarządzania zamówieniami, analiz biznesowych i zaawansowanych opcji wysyłki. Wszystko to w ramach produktu gotowego od razu do użycia.

Elastyczność platformy

Oczywiście elastyczność Adobe Commerce Cloud opiera się na wielu rozszerzeniach i integracjach, które są już dostępne w ekosystemie. Dzięki temu możesz łatwo dodawać nowe metody płatności, dostawców usług wysyłkowych, integracje ERP lub inne funkcje. Wszystko to w ciągu zaledwie kilku kliknięć.

Krótki czas wprowadzenia na rynek

To niewątpliwie jedna z największych zalet nowego narzędzia. Dzięki temu, że każda poprzednia funkcja jest wspólna dla każdego produktu Magento 2, tak samo jest więc z Adobe Commerce Cloud. Decydując się na Chmurę, wybierasz najszybszy sposób postawienia w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego z sześciomiesięcznym czasem wdrożenia.

Wiele modeli biznesowych

Dzięki Magento Commerce Pro otrzymujesz jeden produkt dla różnych modeli biznesowych. W zależności od konkretnych warunków możesz wykorzystać dokładnie te funkcje, których naprawdę potrzebujesz. Dzięki usłudze Adobe Commerce Cloud zwiększysz wydajność, zmniejszając koszty techniczne, a ponadto dostosujesz swoją nową platformę do dowolnego modelu biznesowego.

Koszt całkowity platformy e-commerce

Samo uruchomienie sklepu Adobe Commerce Cloud przebiega szybko. Jak jednak osiągnąć sukces, prowadząc efektywny biznes na platformie zakupowej? Okazuje się, że proces ten również jest dość szybki. Realizacja wartości z czasu inwestycji jest jeszcze lepsza niż w przypadku podobnych rozwiązań. Średni czas wdrożenia wynosi sześć miesięcy, a dzięki rozszerzeniom 3k+ możesz nie tylko szybciej uzyskać zwrot z inwestycji, ale także obniżyć całkowity koszt posiadania platformy.

kobieta robiąca zakupy e-commerce

Jakie są największe zalety Adobe Commerce Cloud?

Ponieważ rozwiązanie jest dopiero wdrażane, ciężko wymienić wszystkie jego zalety oraz korzyści, które oferuje. Z pewnością jednak na pierwszy plan wyłania się kilka cech, które ułatwiają przedsiębiorcom funkcjonowanie w branży e-commerce. Należy do nich przede wszystkim możliwość prowadzenia dużej sprzedaży dla obu sektorów – zarówno B2C, jak i B2B. Narzędzie gwarantuje też ciągłe innowacje. Adobe Commerce Cloud jest najbardziej elastycznym i możliwym do rozszerzania rozwiązaniem handlu e-commerce. Zapewnia to m.in. oparcie na Magento 2 i jego ogromny ekosystem, a także dążenie firmy Adobe do ciągłego rozwoju.

Adobe Commerce Cloud jest przeznaczona do lokalnej i globalnej adaptacji. Możesz więc w pełni wykorzystywać architekturę platformy, obejmującą wiele witryn i sprzedawać swoje produkty na stronach w pełni dostosowanych do różnych grup odbiorców z całego świata.  Otwiera to przed Tobą nowe rynki i wiele możliwości. Stawiając na produkt Adobe Commerce Cloud, z pewnością rozwiniesz swój biznes bez zbędnych wydatków i w możliwie najprostszy sposób!

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: