Pierwszy AWS BugBust re:Invent Challenge już za miesiąc!

29.10.2021 Kornel Kosoń
AWS bugbust re:invent challenge miniatura do artykułu

W tegorocznym AWS BugBust Challenge, zorganizowanym przez Amazona, uczestnikom udało się pokonać barierę miliona naprawionych bugów i zredukować dług technologiczny o 100 milionów dolarów. Teraz gigant z doliny Krzemowej zapowiada kolejną edycję bug basha pod zmienioną nazwą – AWS BugBust re:Invent Challenge. Co również ulegnie zmianom i jakie atrakcje czekają na bug busterów?

 • każda osoba umiejąca pracować w językach Java i Python będzie mogła uczestniczyć w wyzwaniu.
 • celem wydarzenia jest pobicie rekordu Guinessa w kategorii „Największej Konkurencji w Naprawianiu Bugów” (Largest Bug Fixing Challenge).
 • uczestnicy będą mogli porozmawiać z członkami AWS BugBust SWAT od Amazon, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania związane z wydarzeniem i dodatkowo dostarczą dema produktów.

AWS BugBust re:Invent Challenge idzie na rekord

Organizatorzy najnowszego wyzwania chcą pobić rekord świata w kategorii „Największej Konkurencji w Naprawianiu Bugów”. W tym celu, w przeciwieństwie bo ostatniego BugBust Challenge, nie ograniczają uczestnictwa wyłącznie dla deweloperów z wewnętrznych organizacji. Teraz zapraszają do AWS BugBust re:Invent Challenge wszystkie osoby z wiedzą o Pythonie i Javie do pomocy w naprawianiu kodu.

Chęć pobicia rekordu to niejedyny powód dla którego Amazon przygotowuje kolejną edycję BugBust’a. Jak podaje producent, każdego roku ok. 620 milionów godzin developmentu jest spędzonych na wyszukiwaniu i naprawie bugów. AWS BugBust to okazja dla programistów z amerykańskiej firmy na udoskonalenie ich autorskiego narzędzia do sprawdzania błędów – Amazon CodeGuru. To właśnie za jego pomocą uczestnicy będą mogli konkurować w naprawianiu niedoskonałości podczas wydarzenia. Jak mówią twórcy, CodeGuru odchodzi od modelu reakcyjnego i aktywnie zaznacza wszelkie potencjalne problemy w kodzie w czasie rzeczywistym. Oznacza to, że jakiekolwiek błędy mogą być naprawione jeszcze w fazie tworzenia kodu.

Wydarzenie odbędzie się 29 listopada i potrwa do 2 grudnia tego roku. BugBust ma formę hybrydową: uczestnicy będą mogli pracować nad bugami zdalnie lub osobiście odwiedzić AWS BugBust Hub, który został stworzony specjalnie na tę okazję. Aby móc wziąć udział wszyscy chętni muszą posiadać konto AWS BugBust. Rejestracja na wydarzenie również jest możliwa w formie online i stacjonarnie w siedzibie wydarzenia w Las Vegas.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o AWS i o technologiach Amazona, możesz odwiedzić naszą stronę usług lub przejrzeć nasz blog.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: