Adobe Commerce – jakie zmiany po konsolidacji z Magento?

23.06.2021 Kornel Kosoń
magento open source page builder

Po trzech latach od akwizycji marki Magento, Adobe stawia następny krok w stronę konsolidacji z platformą e-Commerce. Magento Commerce zmieniło nazwę na Adobe Commerce. Jednak to tylko jedna z przemian jakie Adobe przygotowało dla marki. Jakie inne zmiany w Adobe Commerce nas czekają? Sprawdźmy, co wiemy na ten moment.

Adobe Commerce łączy siły z Wayflyer

Na początek o dość niecodziennej innowacji, którą wraz z konsolidacją zaproponowano dla Adobe Commerce. Epidemia COVID-19 zwiększyła rolę e-Commerce na ogólnym rynku sprzedaży, ale również zaskoczyła wielu sprzedawców, którzy nie byli gotowi na tak gwałtowną rozbudowę części on-linowej swoich biznesów. Według badań Adobe, w 2020 roku liczba dni w roku z największym obłożeniem zamówieniowym online (przekraczających wartość 2 miliardów dolarów) wzrosła z 29 do ponad 50.

Dane dotyczące sprzedażowych peaków od Adobe Commerce Cloud

Brak możliwości sprostania zwiększonemu zainteresowaniu klientów nie generuje strat bezpośrednich, ale zwiększa koszty utraconych korzyści. Na nieprzygotowaniu wielu biznesów, zyskały te, które mogły sobie pozwolić na innowacje w e-Commerce i inwestycje w skalowalne rozwiązania. Często jedynym brakującym ogniwem w rozwoju dla tych pierwszych była kwestia pozyskania kapitału. Aby rozwiązać ten problem Adobe postanowiło nawiązać współpracę z Wayflyer i zaoferować plany finansowania sprzedawcom, którzy zdecydują się na użycie Adobe Commerce lub Magento Open Source. W ramach tych planów sprzedawcy mają dostęp do pożyczek kapitału obrotowego. Dzięki nim mogą dokonać inwestycji potrzebnych do zapewnienia płynności działania w “najgorętszych” momentach sezonu sprzedażowego. Oferta jest dostępna dla obecnych sprzedawców używających Adobe Commerce i dla tych, którzy zdecydują się na migrację z Magento 1 do najnowszej wersji platformy.

Integracja narzędzi z ekosystemu Adobe

Zmiany w Adobe Commerce będą dotyczyły również zwiększonej integracji z ekosystemem technologicznym używanych przez Adobe. Oznacza to, że dawne Magento Commerce będzie wykorzystywało narzędzia znajdujące się w ofercie Adobe Experience i Adobe Commerce Cloud.

Wyszukiwarka Live Search dla Adobe Commerce

Jednym z nich jest Adobe Sensei. Technologia ta od niedawna weszła w skład rozszerzeń dostępnych dla platformy. Oferuje ona oparty na SI silnik wyszukiwania Live Search dla storefrontu. Znacznie zwiększa on prędkość i poziom personalizacji wyszukiwań Twoich konsumentów. Warto dość wcześnie wdrożyć to rozwiązanie, gdyż z czasem silnik wyszukiwania oferuje coraz bardziej zoptymalizowane wyniki – właśnie dzięki wsparciu uczeniu maszynowemu. Optymalizacja odbywa się podczas ciągłego procesu analizy danych, w której udział bierze SI. Im szybciej zaimplementujesz tę technologię do swojego e-Commercu, tym wcześniej zaczniesz czerpać realne korzyści. Jeśli jesteś zainteresowany tym usprawnieniem i korzystasz w swoim Adobe Commerce z funkcji Rekomendacji Produktów (Product Recommendations), możesz z łatwością aktywować narzędzie wyszukiwarki Live Search, gdyż korzysta ono z tych samych metadanych i również jest wspierane przez Adobe Sensei.

Rekomendacje produktów dla B2B

Funkcjonalność Rekomendacji Produktów to następna technika, która ma być wzbogacona w ciągu kilku następnych miesięcy. Już teraz właściciele e-Commerców mogą wbudować swoje skonfigurowane rekomendacje w skład storefrontu od PWA. Dodatkowo dzięki podglądowi z poziomu panelu administracyjnego Adobe Commerce, możesz zobaczyć jak Twoje rekomendacje będą prezentowały się na stronie sklepu. Będziesz mógł to sprawdzić przed zakończeniem konfiguracji, co sprawi, że dostosowujesz elementy rekomendacji dokładnie do potrzeb swoich klientów

Ale to nie koniec nowości w ramach Rekomendacji Produktów. Przy okazji zmiany nazwy platformy, Adobe poinformowało również o nadchodzącej funkcji konfiguracji rekomendacji produktów dla klientów B2B. Oznacza to, że będziesz mógł dostosowywać rekomendacje ze zróżnicowanymi zasadami: ustalać różne ceny i wyświetlany asortyment w zależności od tego kim jest klient i na jakich produktach skupia się podczas korzystania z Twojego sklepu.

Usprawnienia rekomendacji produktów dla scenariuszy B2B mają być udostępnione użytkownikom Magento w drugim kwartale tego roku.

Adobe Sign, czyli elektroniczne podpisy w Adobe Commerce

Natomiast w drugiej połowie tego roku zostanie wypuszczone rozszerzenie Adobe Sign, które pomaga zarządzać elektronicznym sygnaturami przy transakcjach B2B i B2C. Użycie tej formy finalizacji formalności prawnych i kontraktów w e-Commercie wzrosło w trakcie ostatniego roku. W porównaniu do czasów przed-pandemicznych zarejestrowano dwukrotnie więcej przypadków użycia Adobe Sign. Podobnie jak funkcję Rekomendacji Produktów, Adobe Sign można łatwo skonfigurować z poziomu panelu administratora Adobe Commerce i dodać do storefrontu.

Co z Magento Open Source i integracjami zewnętrznymi?

Konsolidacja dotyczyła wyłącznie wersji Magento Commerce. Bezpłatne Magento Open Source zachowało swoją nazwę i otwarty model biznesowy. Niektórzy komentatorzy i członkowie społeczeństwa Magento Community obawiają się zmniejszenia roli tej wersji oprogramowania na rzecz Adobe Commerce. Na razie jednak nic nie wskazuje, żeby tak miało się stać. Adobe nie wystosowało w tej sprawie żadnego stanowiska. Zainteresowani muszą zatem uzbroić się w cierpliwość.

Masz pytanie?

Napisz do nas

  PDF, DOC, DOCX, JPG lub PNG (max 5MB)

  *Wymagane  Andrzej-kurs-programowania

  Andrzej Szylar

  Chief Executive Officer

  E-mail:

  andrzej.szylar@unitygroup.com
  Magda2

  Magdalena Paczyńska-Kamienik

  HR Manager

  E-mail:

  magdalena.paczynska@unitygroup.com
  Aleksandra

  Aleksandra Bielawska-Clegg

  HR Business Partner

  E-mail:

  Michal

  Michał Duława

  New Business Developer

  E-mail:

  Katarzyna

  Katarzyna Zajchowska

  Marketing Partner

  E-mail: